جاذبه های گردشگری انگلستان

 جاذبه های گردشگری انگلیس از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در جهان محسوب می شود. این کشور زیبا سرشار از شهرهای زیبا و تاریخ و فرهنگ غنی می باشد. در یکایک نقاط کشور بناهای تاریخی به چشم می خورد. علاوه بر جاذبه های تاریخی، کشور انگلیس طبیعت بسیار زیبا و سرسبزی دارد. در ادامه به معرفی بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری انگلیس می پردازیم.

 
 
شهر لندن (LANDAN CITY)
شهر لندن پایتخت انگلیس و مرکز پادشاهی بریتانیا است. از مهم ترین جاذبه های انگلیس در لندن، کلیسای وستمینستر و کاخ باکینگهام می باشد که سالیانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند.
 
 
استون هنج (STONEHENGE)
یکی از عجب ترین و سحرآمیزترین جاذبه های گردشگری استون هنج می باشد که متشکل سنگ های غول پیکراست. این بنا متعلق به ما قبل تاریخ، 2500 سال پیش از میلاد و دوران نوسنگی بوده است. طبق مطالعات انجام شده بر روی این بنا، شواهد بدست آمده حاکی از آن است که در گذشته این بنا حکم یک رصدخانه را داشته است. محور این بنا در نقطه ای قرار گرفته که خورشید تغییرات تابستانی در افق طالع می شده است، بذینوسیله فیلسوفان قدیم قادر به پیشگویی خسوف و کسوف بوده اند. این بنا از جمله اماکن پربازدید کشور انگلیش به شمار می رود.
 
 
برج لندن (TOWER OF LONDON)
برج لندن مجموعه ای متشکل از زندان، خزانه، رصدخانه، قصر می باشد. بسیاری افراد معتقدند این بنا مهم ترین ساختمان در انگلستان و همچنین یکی از پربازدیدترین اماکن دیدنی این کشورمحسوب می شود. مرکزی ترین بنای این مجموعه برجی تحت عنوان برج سفید می باشد، داخل این ساختمان نمایشگاهی وجود دارد که زره های سلطنتی را به نمایش گذاشته اند. از دیگر نمایشگاه های موجود در برج لندن می توان به جواهرات تاج پادشاهی، Yeoman Warder، ضرابخانه ی Royal Mint و نمایشگاه هایی در ارتباط با زندانیان و اعدام شدگان اشاره نمود.
 
 
شهر باث (THE CITY OF BATH)
شهر باث از قدیمی ترین شهرهای انگلیس که در ناحیه جنوب غربی این کشور واقع شده است و نزدیک به 80 هزار نفر جمعیت این شهر محاسبه شده است. شهر باث از گذشته به عنوان مرکز چشمه های آب گرم طبیعی برای رومی ها شناخته شده بوده. از زمان الیزابتی تا جورجیایی این شهر مخصوص ثروتمندان بوده و به همین جهت زیبایی معماری جورجیایی را در خود جای داده که از مهم ترین های آن می توان به هلال سلطنتی اشاره نمود. به جهت اهمیت ویژه معماری و همچنین تاریخی این شهر، در لیست سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.
 
 
قلعه ویندسور (WINDSOR CASTLE)
این قلعه باشکوه از زمان بنا نهادن آن در سال 1078 و همچنان به عنوان اقامتگاه تابستانه خاندان اشرافی بریتانیا مورد استفاده قرار می گرفت. ویندسور امروزه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود. لازم به ذکر است که این قلعه با مساحت 45000 کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین قلعه جهان شهرت دارد. این قلعه شامل 2 حیاط بسیار بزرگ و پارک 10 کیلومتری شگفت انگیزی می باشد که سالیانه گردشگران زیادی را مجذوب خود می نماید.
 
 
دانشگاه کمبریج (CAMBRIDGE UNIVERSITY)
این دانشگاه زیبا در سال 1209 تاسیس شده و به عنوان دومین دانشگاه قدیمی در منطقه انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان شناخته می شود. دانشگاه کمبریج دارای بیشترین مجموعه ساختمان های تاریخی است که شامل 31 دانشکده و بیشتر از 150 دپارتمان و مرکز مختلف در این دانشگاه مشغول هستند. دانشگاه کمبریج یکی از پربازدیدترین مناطق شهر کمبریج می باشد.
 
پارک ملی لیک دیستریکت (LAKE DISTRICT NATIONAL PARK)
پارک ملی لیک دیستریکت با مساحت 2300 کیلومتر مربع یکی از دیدنی ترین جاذبه های انگلیس محسوب می شود، این پارک در ناحیه شمال غربی انگلستان واقع گردیده است و آبشارهای متعدد آن بازدیدکنندگان فراوانی دارد. بزرگترین آبشار آن در کوه  Scafell Pike با ارتفاع 978 متر که به عنوان بزرگترین کوه انگلیس شناخته می شود.
 
 
کلیسای جامع کنتربری (CANTERBURY CATHEDRAL)
این کلیسای زیبا در شهر کنتربری در استان کنت قرار گرفته است. این شهر در سازمان میراث فرهنگی یونسکو ثبت گردیده است. این کلیسا شامل 160متر طول و 47 متر عرض و تعداد 3 برج به ارتفاع 72 متر می باشد.
 
منبع: سبزینه