ساحل های آنتالیا

وقتی بحث مسافرت به کشور ترکیه می شود تور آنتالیا جز اولین گزینه‌های انتخابی برای سفر است، هرساله نیز توریست های زیادی از ملت های مختلف به این شهر سفر می کنند. شهر آنتالیا به دلیل داشتن ساحل های زیبا و آب و هوای همیشه مساعد محبوبیت بسیاری در میان گردشگران دارد.

آنتالیا مرکز

آنتالیا کِنت مرکز جز پرطرفدار ترین ساحل های شهر آنتالیا به شمار می‌آید. ساحل کنت مرکز در مرکز شهر آنتالیا (مرکز شهر تاریخی کاله ایچی) واقع شده، در این منطقه اگر کسی را با لباس رسمی و هوله به دست دیدید تعجب نکنید زیرا این اشخاص جز بومی های آنتالیا بوده و بعد از ساعات کاری خود می خواهند از این ساحل و مناظر زیبایش لذت ببرند. سایه حاصل از درختان نخل در خیابان های اطراف این ساحل، زیبایی این مکان را دو چندان کرده است. وجود کافه های متعدد، خانه های زیبا قدیمی باز سازی شده و شب‌های زیبا این مناطق باعث شده که این ساحل در چهار فصل سال مورد توجه بسیاری از گردشگران تور آنتالیا قرار گیرد.

ساحل الیمپوس 

ساحل الیمپوس جز ساحل های زیبا و قطب قوی جاذبه‌های گردشگری آنتالیا ساحل المپیوس به شمار می‌آید که بیشتر مورد علاقه قشر جوان است. اطراف این ساحل با طبیعت بکری احاطه شده که میزان اکسیژن دراین ساحل را به شدت افزایش می‌دهد، دریای بسیار زیبا و تمیزش هم چنین مکان‌های تفریحی این ساحل، المپیوس را به یکی از محبوب ترین‌ها تبدیل کرده است. ساحل المپیوس محل تخم گذاری لاکپشت های(caretta caretta)  نیز هست که می توانید تخم لاک پشت ها و خود لاکپشت ها را در این ساحل نظاره‌گر باشید. در ساحل المپیوس بسته به انتخاب خود می توانید در خانه های درختی یا پانسیون‌ها، اقامت داشته باشید.

ساحل کِمِر 

ساحل کمر در جنوب غربی آنتالیا به طول 42 کیلومتر واقع شده که کل ساحل دارای تمام امکانات تفریحی مجلل و دارای استاندارد های بالا است. دریای تمیز، براق و جنگل‌های سرسبز کاج که این ساحل را احاطه کرده اند زیبایی منحصر به فردی را به این ساحل بخشیده‌اند که می تواند تعطیلات فراموش نشدنی را برایتان ایجاد نماید. کمر همان طور که روزهای زیبا و منحصر به فردی دارد دارای شب‌های به شدت پر تردد و زیبا نیز است. این ساحل دارای موسیقی زنده 24 ساعته می باشد.

ساحل فینیکه

ساحل فینیکه در بین فروشگاه های مرکبات آنتالیا قرار گرفته است. فینیکه جز ساحل های برتر آنتالیا به شمار می‌آید. این ساحل برای همه بودجه ها، ساحل مناسبی است. فینیکه برای کسانی که به تاریخ علاقه دارند می‌تواند مکان جذابی باشد زیرا این ساحل دارای آثار باستانی از قبیل خانه هایی که بر روی شیب ساخته شده‌اند، هرون (خانه های باستانی)، تئاتر و ... اشت. همچنین این ساحل از مکان های عالی برای آفتاب گرفتن است.

ساحل آلانیا 

ساحل آلانیا با طولی برابر با 100 کیلومتر در منطقه توریستی آلانیا قرار گرفته است که دارای چشم اندازی بسیار زیبا و منحصر به فرد است و مورد توجه بسیاری از گردشگران تور آلانیا می‌باشد. در این ساحل انواع کافه، رستوران و انواع امکانات تفریحی وجود دارد. وجود غارهای دیم و داملاتاش در این ناحیه روحیه سرکش و طالب گردشگری شما را نوازش می کند.

ساحل کاش 

دسترسی به این ساحل نسبت به سواحل دیگر آنتالیا سخت تر است، اما به دیدن و شنا کردن در این ساحل حیرت انگیز می ارزد. دریای این ساحل بهترین مکان برای غواصی است، دقیقآ روبه رو این ساحل جزیره میس یونان واقع شده است. کاش میان دریا و کوه ها قرار دارد و بیشتر مناسب کسانی است که جویای آرامش می‌باشند. بر خلاف دیگر سواحل شلوغ و مجهز آنتالیا، کاش با آثار باستانی و طبیعت بکرش خودنمایی می‌کند. در 20 کیلومتری کاش ساحل کاپوتاش که دارای شهرت جهانی است قرار دارد.

ساحل ماناوگات 

ماناوگات یکی از منطقه های بزرگ آنتالیا است که در دو طرف رودخانه ماناوگات واقع شده است. از سال 1960 تاکنون، این منطقه به دلیل طبیعت زیبا، گشت و گذار در رودخانه با قایق، کوه پیمایی و قایق سواری، توریست های زیادی را به سمت خود کشانده است. آبشار ماناوگات یکی از جاذبه های پر طرفدار این منطقه است. غار آسلانلی و ساحل بوئاز نیز جز مناطق توریستی این ناحیه به شمار می‌آیند.

ساحل سیده 

این ساحل فقط پذیرای توریست‌ها است، ساحل سیده دارای آثار باستانی متعددی است که علاوه بر شنا و بهره بردن از طبیعت زیبای این منطقه، می‌توانید نظاره گر آثار باستانی آن نیز باشید. ساحل سیده مخصوصآ در زمان غروب آفتاب منظره فوق العاده ای دارد که پیشنهاد ما به شما این است که حتما در این زمان از روز از این ساحل دیدن کنید. در میان آثار باستانی واقع در سیده حمام رومی‌ها، موزه و تئاتر باستانی و معبد آپولون بیشترین بازدیدها را دارند. 

ساحل کِکووا 

ساحل ککووا مناسب کسانی است که علاقه زیادی به غواصی دارند. تنها راه ارتباطی به این ساحل از راه دریا و به وسیله قایق است که در مسیر نیز می توانید تجربه های لذت بخش و فراموش نشدنی از زیبایی های این طبیعت بکر را داشته باشید.

ساحل آدراسان 

این ساحل در نزدیکی شهر کمر واقع شده که طبیعت بکر و شن های طلایی اش گردشگران تور آنتالیا را مجذوب خود کرده است. دریای آبی نیلگونش و جنگلی که از سه طرف این ساحل را احاطه کرده است باعث شده است که این ساحل زیبایی منحصر به فرد و هوای مطلوبی را داشته باشد. ساحل آدراسان مناسب کسانی است که به دنبال جای آرام و ساکتی هستند. آبی دریا، سبزی جنگل و زردی خورشید باعث به وجود آمدن طبیعت فوق العاده زیبا در این منطقه شده است. این ساحل جز ساحل های مهم برای ورزش های آبی می‌باشد، عمق برخی از نقاط آن به 30 متر می رسد که به دلیل شفافیت و ذلال بودن آب  ساحل می توان به راحتی اعماق دریا را مشاهده نمود. نقاط کم عمق آن برای شنا کردن افراد مبتدی و کودکان بسیار مناسب است. در کنار این ساحل، روستایی کوچک چاوش کوی وجود دارد که غذا های محلی ترکیه را می توانید از این روستا خریداری کرده و میل فرمایید و از سفر به آنتالیا و زیبایی های فوق‌العاده تور آنتالیا لذت ببرید.